21.01.2013

9, czyli "Niemożliwe"

Juan Antonio Bayona już wcześniej zachwycił nas swoją debiutującą reżyserką w "Sierocińcu". Teraz po raz kolejny daje popis w "Niemożliwe"."W tym filmie wszystko zasługuje na Oscary" - tak brzmi hasło promujące film. Na pewno emocji w nim nie brakuje, bo ja tam ryczałam regularnie co 5 minut, ale czy WSZYSTKO?

Historia rodziny, która wydarzyła się naprawdę w 2004 roku, po przejściu fali Tsunami na Tajlandii. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor)wraz z 3 synów spędzają święta Bożego Narodzenia w samym sercu tropikalnego raju. Raj ten jednak pewnego ranka zamienia się w prawdziwe piekło, gdy od strony morza dochodzi przerażający huk. W chwilę później cała plaża, budynki i ludzie zostają zmieceni przez monstrualną fale tsunami, która rozdziela rodzinę. Woda zabiera  wszystko... wszystko z wyjątkiem nadziei.

Tak jak już wcześniej wspominałam emocjonujących momentów tutaj nie brakuje, z tym że nie uważam, że gra aktorów była super porywająca. Owszem Ewan McGregor i synowie - świetni. Ale Naomi Watts? Nie zagrała super źle, ale NOMINACJA DO OSCARA?!

Niemożliwe:
rok: 2012
reżyser: Juan Antonio Bayona
gatunek: katastroficzny, dramat

Moja ocena:Do zobaczenia
Jus.

5 komentarzy:

 1. Widziałam!
  Faktycznie, moim zdaniem już lepiej nominacja dla tego młodego co grał Lucasa, niż dla Naomi Watts.
  Daję +1

  OdpowiedzUsuń
 2. No słyszałem, że dobry. Moim zdaniem Ameryka strasznie komercjalizuję wszystkie filmy, a takich filmów opartych na faktach, jak "Niemożliwe", nie powinno się "sprzedawać". To była prawdziwa tragedia! Ja rozumiem, że niektórych to naprawdę przejęło, i zrobili ten film, by uczcić ich pamięć, ale odniosłem wrażenie, ze w większości film został zrobiony po prostu dla kasy :/

  OdpowiedzUsuń
 3. WoW. To drugie zdjęcie niezłe jest...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam na liście do obejrzenia ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba obejrzę ;)Uwielbiam dramaty ♥

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli pozostawisz komentarz, z pewnością odpiszę.
Jeżeli zaobserwowałaś bloga, napisz.